مکمل کلسیم سوپرابیون کلسیترا

کلسیم یک ماده‌ی معدنی ضروری برای بدن می‌باشد که به ساخت و محافظت از استخوان‌ها و دندان‌ها کمک می‌کند. اما این تنها عملکرد آن نیست، بلکه دیگر ارگان‌های بدن، از جمله قلب، ماهیچه‌ها، اعصاب و.. برای عملکرد صحیح به این ماده‌ی معدنی نیاز دارند. بدن نمی‌تواند کلسیم مورد نیاز خود را تولید کند، بنابراین برای دریافت کلسیم مورد نیاز در کنار رژیم غدایی میتوان از مکمل های کلسیم استفاده کرد.

میزان کلسیم مورد نیاز برای بزرگسالان، روزانه 1000 میلی گرم است که برای زنان بالای 50 سال و مردان بالای 70 سال به 1200 میلی گرم در روز افزایش می‌یابد.

و در صورت عدم دریافت این ماده معدنی بصورت کافی و در صورت صلاحدید پزشک باید از مکمل های کلسیم استفاده شود.

شما می توانید از طریق مقالات سایت اطلاعات بیشتری در مورد اهمیت کلسیم و انواع مکمل های آن به دست آورید:

سوپرابیون کلسیترا با داشتن ترکیبات منحصربه فرد برای جبران کمبود کلسیم و پیشگیری از پیامدهای ناشی از کمبود این ریزمغذی مهم توصیه می‌شود.

در ادامه موارد استفاده، مزایا و نحوه مصرف این محصول آورده شده است:

موارد استفاده سوپرابیون کلسیترا

قرص سوپرابیون کلسیترا. قرص کلسیم.مکمل کلسیم سیترات.مکمل کلسیم

 

مزایای محصول سوپرابیون کلسیترا

ملح کلسیم این محصول سیترات است که جذب بالاتری نسبت به کربنات کلسیم دارد. کلسیم سیترات الزامی برای مصرف با غذا ندارد، علاوه بر این به محیط اسیدی معده برای جذب نیاز ندارد در نتیجه برای افراد سالخورده و کسانی که سطح پایین اسید معده دارند و همچنین افرادی که داروهای آنتی‌اسید درافت می‌کنند مناسب است. از طرفی سیترات کلسیم خطر تشکیل سنگ کلیه را کاهش می‌دهد.

بدن به منظور جذب کلسیم به ویتامین دی نیاز دارد این بدان معناست که اگر سطح ویتامین دی کم باشد از رژیم سرشار از کلسیم بهره نخواهید برد. مقادیر مناسب ویتامین دی برای ساخت و نگه داشتن استخوانهای قوی از اهمیت بالایی برخوردار است.

منگنز سلامت استخوان ها را در ترکیب با سایر مواد مغذی بهبود می‌بخشد هم چنین برای نگهداری از استخوان ها ضروری است. منگنز هنگام ترکیب با مواد مغذی، کلسیم، روی و مس از تراکم مواد مغذی استخوان پشتیبانی می کند این امر به ویژه در بزرگسالان مسن حائز اهمیت است. تحقیقات نشان داده است که مصرف منگنز با کلسیم، روی و مس به کاهش ریزش استخوان ستون فقرات در افراد مسن کمک می‌کند علاوه بر این یک مطالعه بر روی زنانی که دارای استخوان های ضعیف بودند نشان داد که مصرف مکملی که دارای منگنز، ویتامین دی و منیزیم است می‌تواند توده استخوانی را تا حد زیادی بهبود بخشد.

منیزیم یک ماده معدنی حیاتی برای عملکرد مناسب بدن شماست. و به استخوان ها کمک می‌کند تا شکل بگیرند و قوی بمانند. این کریستال‌های معدنی که بخشی از ساختار استخوان را تشکیل می‌دهند، می‌تواند تراکم و قدرت استخوان را افزایش دهند. همچنین به استخوان‌ها اجازه می‌دهد کلسیم را سریع تر جذب کنند.

زینک: بدن مدام در حال بازسازی بافت استخوانی است بنابراین مصرف مقدار کافی از زینک بسیار مهم است. زینک به معدنی شدن استخوان کمک می‌کند، علاوه بر این سلول‌های سازنده استخوان را پشتیبانی می‌کند، ضمنا تشکیل سلولهایی که باعث تخریب و شکست استخوان می‌شود را نیز مهار می‌کند.

مس جزء مواد معدنی است که بدن برای حفظ سلامتی به مقدار کمی از آن نیاز دارد. از مس برای تشکیل بافت استخوانی، بافت همبند و برخی از آنزیم‌های مهم استفاده می‌شود.

خلاصه مزایای قرص سوپرابیون کلسیترا

  • کلسیم سیترات: دارای جذب بالاتر (حدود 2.5 برابر) نسبت به کلسیم کربنات
  • افزایش تراکم مواد معدنی استخوان در نتیجه باعث استحکام استخوان می‌شود
  • دارای حداقل عارضه گوارشی
  • برای جذب نیاز به محیط اسیدی معده ندارد در نتیجه برای افراد سالمند و افرادی که دارای مشکل در دیواره معده هستند مناسب می‌باشد
  • با کمترین خطر ایجاد سنگ کلیه نسبت به ملح کربنات
  • عدم تداخل با جذب آهن، لذا برای خانم‌های باردار مناسب است.

موارد منع مصرف سوپرابیون کلسیترا

تنها منع مصرف مکمل کلسیم با ملح سیترات در بیماران دیالیزی می‌باشد.

  • تداخل دارویی

با انواع آنتی بیوتیک ها، داروهای مسکن و ضد التهاب (کورتیکو استروئید ها) و داروهای پیشگیری از پوکی استخوان تداخل دارد و باید با فاصله دو تا چهار ساعت مصرف شود.

نحوه مصرف سوپرابیون کلسیترا:

روزانه دو قرص همراه مقدار آب کافی میل شود.

  • عوارض جانبی

در مطالعات انجام شده برای این نوع مکمل کلسیم عارضه ی خاصی گزارش نشده است ولی بطور کلی توصیه می شود مصرف هر نوع مکملی تحت نظر و صلاحدید پزشک مصرف شود.

  • مصرف بیش از حد

در صورت استفاده بیش از اندازه و طولانی مدت، باعث افزایش احتمال سکته مغزی،افزایش احتمال سنگ کلیه،بالا رفتن سطح کلسیم در خون و افزایش ریسک سرطان پروستات می شود.

ترکیبات محصول سوپرابیون کلسیترا 

کلسیترا
ترکیبات مکمل مقدار در هر قرص
سیترات کلسیم 500 mg
ویتامین D3 250 IU
منیزیم 80 mg 
روی 7.5 mg
مس 1 mg
منگنز 1 mg

بسته بندی محصول:

30 قرص روکشدار در بلیسترهای 10 عددی.

 

محل تولید سوپرابیون کلسیترا

محصولات سوپرابیون از شرکت DSM به صورت پریمیکس وارد شده و در ایران تولید و بسته بندی می شود.DSM  یک شرکت چند ملیتی و یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کننده مکمل در دنیاست.

با توجه به اطلاعات موجود در این زمینه کلسیم نقش اساسی در سلامت بدن و استحکام استخوان ها و دندان ها دارد.از بین املاح رایج در بازار ملح سیترات به دلیل داشتن جذب بالا و عارضه گوارشی کمترو کاهش ایجاد ریسک سنگ کلیه برای گروه های گسترده تری مورد استفاده قرار می گیرد.کلسیترا به دلیل ترکیبات کامل و وجود مواد لازم برای استحکام استخوان مکملی مناسب برای جبران کمبود کلسیم می باشد.

left arrow برای خرید محصول سوپرابیون کلسیترا می توانید به لینک های زیر مراجعه کنیدright arrow

داروخانه آنلاین شیدر (برای خرید کلیک کنید)
داروخانه آنلاین پارسین(برای خرید کلیک کنید)
داروخانه آنلاین دارو شاپ (برای خرید کلیک کنید)

verification